Категорія - Фахівці |  Галузь - Професіі працівників МНС України
Інструкція для посади "Технік електрозв'язку оперативно-рятувальної служби цивільного захисту", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 89. МНС України", що затверджен наказом МНС України 01.12.2009 р. N 808. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України 01.12.2009 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Старший технік електрозв'язку. Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, молодшого спеціаліста. Стаж роботи за професією технік електрозв'язку - не менше 1 року. Післядипломна освіта за відповідною спеціалізацією. Технік електрозв'язку. Неповна вища освіта відповідного напряму підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста або спеціальна навчально-курсова підготовка. Без вимог до стажу роботи. Післядипломна освіта за відповідною спеціалізацією.

Знає та застосовує у діяльності: закони та інші нормативно-правові акти з питань цивільного захисту; статути, положення, накази, інструкції та інші документи, що регламентують організацію, проходження і несення служби в аварійно-рятувальних підрозділах; нормативні документи з питань організації, експлуатації та ремонту засобів зв'язку; структурні принципові схеми та конструкцію, правила технічного обслуговування та ремонту, тактико-технічні дані засобів зв'язку; правила з охорони праці під час проходження і несення служби; тактико-технічні характеристики спеціальних автомобілів, спеціального спорядження та спеціального обладнання, якими оснащено аварійно-рятувальний підрозділ; будову та правила застосування засобів зв'язку, аварійно-технічного обладнання, механізованого та немеханізованого інструменту; правила ведення радіообміну інформацією; порядок дій за сигналами про надзвичайну ситуацію; порядок та засоби надання першої медичної допомоги; загальні відомості про профілактичну роботу, її завдання.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує безперебійну роботу, правильну експлуатацію та ремонт засобів зв'язку. Встановлює відповідність технічних характеристик засобів зв'язку нормативним параметрам. Проводить тестові перевірки та профілактичні огляди засобів зв'язку з метою виявлення несправностей та їх ліквідації, регулювання і налагодження вимірювальних приладів. Веде технічну документацію з обліку обсягів виконаних робіт, виявлених дефектів у роботі апаратури засобів зв'язку. Забезпечує постійний контроль за технічним станом резервного електроживлення, за необхідності вживає заходів щодо резервування обладнання та ліквідації пошкоджень.