Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Заготівник ізоляційних деталей 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією заготівника ізоляційних деталей 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип дії та способи налагодження устаткування та верстатів, які застосовує; способи клепання та підганяння; вимоги до ізоляції понадпотужних трансформаторів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Заготовляє особлива складні та унікальні ізоляційні деталі. Вирізає та випилює фасонні деталі на вібраційних та роликових ножицях та лобзикових пилах. Свердлить отвори, вирізає пази та кільця по спіралі, знімає фаски на токарно-карусельних та фрезерних верстатах. Розкроює та вирубає фасонні деталі з електроізоляційних матеріалів. Клепає та підганяє фасонні деталі. Виконує механічне оброблення особливо складних деталей на токарних, фрезерних та свердлильних верстатах. Формує фасонні деталі з оргскла та склеює. Налагоджує устаткування, яке обслуговує.

Приклади робіт
Ізоляція ярмова, зрівнювальна та міжфазна трансформаторів вище третього габариту - складання та виготовлення ізолювальних листів. Розпорки, кільця, кронштейни, клинці для роторної та статорної обмоток турбо- та гідро генераторів - виготовлення. Прокладки з поліамідної плівки - різання. Реактори шунтувальні - оброблення прокладок, кілець та дискових сегментів. Стрижні роторні - точіння, фрезерування пазів, складання та підганяння за місцем. Шайби кутові для трансформаторів - складання.