Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Випробувач електровугільних виробів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією випробувача електровугільних виробів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, правила експлуатації та налагодження стендів і електричних машин; правила користування контрольно-вимірювальними інструментами; методику виконання розрахунків та знімання характеристик; будову, технологію виготовлення виробів, які випробовує; основи електротехніки; види дефектів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить електричні випробування взірців вугільних та електрощіткових виробів на складних стендах та електричних машинах у наземних умовах. Складає електричні схеми для спеціальних стендів. Установлює зразки виробів на машини та веде монтаж машин із зразками виробів на стендах. Настроює та керує комплексом випробувального устаткування. Виконує необхідні розрахунки, пов'язані з проведенням випробувань. Визначає втрати потужності, температури нагрівання, характеристики на спрацьованість та комутаційні характеристики взірців виробів. Періодично вимірює габаритні розміри зразків виробів за допомогою контрольно-вимірювального інструменту. Виявляє дефекти у виробах, які випробовує.