Категорія - Робітники |  Галузь - Професіі працівників МНС України
Інструкція для посади "Кінолог", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 89. МНС України", що затверджен наказом МНС України 01.12.2009 р. N 808. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України 01.12.2009 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійне навчання з одержанням освітньо-кваліфікаційного рівня "кваліфікований робітник" за відповідною робітничою професією. Без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації. Особисті вимоги. Дозвіл роботи з собаками.

Знає та застосовує у діяльності: основи безпечної життєдіяльності рятувальника та службової собаки в умовах надзвичайної ситуації; заходи надання долікарської допомоги та першої ветеринарної допомоги; техніку безпечних дій собаки під час роботи засобів механізації; основи зооінженерії та ветеринарії; методику і техніку підготовки собак пошуково-рятувальної служби; завдання, систему, структуру, сили, засоби пошуково-рятувальних робіт; взаємодію між державними та недержавними організаціями; методику та тактику застосування собак пошуково-рятувальної служби під час рятувальних робіт у різних умовах; правила підготовки майданчика для приймання вертольотів, міжнародні сигнали, які застосовуються авіаційними засобами рятування та доставки; правила транспортування собак пошуково-рятувальної служби засобами транспорту (автомобільним, водним, повітряним тощо).

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує пошуково-рятувальні роботи в зонах надзвичайної ситуації за допомогою спеціально підготовлених собак. У межах своєї компетенції здійснює координацію роботи рятувальників. Підтримує постійний зв'язок з керівником аварійно-рятувальних робіт. Здійснює догляд за службовими собаками та забезпечує їх усім необхідним. Проводить систематичні тренування службових собак з метою набуття ними пошуково-рятувальних навичок. Проводить селекцію та професійний відбір собак для навчання пошуково-рятувальним діям. Надає долікарську допомогу постраждалим, а у разі необхідності - ветеринарну допомогу собаці. Використовує засоби сигналізації (ракети, дими, фальшфейери тощо). Складає та оформлює звітні документи (картки виявлення постраждалих, звіти та ін.).