Категорія - Робітники |  Галузь - Професіі працівників МНС України
Інструкція для посади "Командир відділення оперативно-рятувальної служби цивільного захисту", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 89. МНС України", що затверджен наказом МНС України 01.12.2009 р. N 808. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України 01.12.2009 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійне навчання з одержанням освітньо-кваліфікаційного рівня "кваліфікований робітник" за відповідною робітничою професією. Стаж роботи за фахом - не менше 1 року. Підвищення кваліфікації.

Знає та застосовує у діяльності: закони та інші нормативно-правові акти з питань цивільного захисту та запобігання надзвичайним ситуаціям; статути, розпорядження та накази, методичні, нормативні та інші керівні матеріали, які регламентують функціонування оперативно-рятувальних підрозділів; способи та засоби локалізації та ліквідації пожеж; права та функціональні обов'язки рятувальників під час проведення аварійно-рятувальних (пожежно-рятувальних) робіт, вимоги до рятувальників; техніку, інженерно-технічне устатковання, які знаходяться на оснащенні відділення; правила та способи користування засобами індивідуального захисту; способи надання долікарської допомоги постраждалим; правила охорони праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки та охорони навколишнього середовища.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює з використанням сучасної табельної техніки у складі підрозділу виконання заходів щодо проведення пошуково-рятувальних та аварійно-відновлювальних (пожежно-рятувальних) робіт при ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру із застосуванням основних положень концепції захисту населення і територій. Забезпечує участь відділення (у межах його тактико-технічних можливостей) у проведенні аварійно-рятувальних (пожежно-рятувальних) робіт у районі виникнення надзвичайної ситуації. Організовує і здійснює підготовку особового складу відділення до дій за призначенням. Забезпечує правильне утримання та зберігання штатної техніки та устатковання.