Категорія - Робітники |  Галузь - Професіі працівників МНС України
Інструкція для посади "Машиніст насосних установок пожежно-рятувального транспортного засобу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 89. МНС України", що затверджен наказом МНС України 01.12.2009 р. N 808. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України 01.12.2009 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійне навчання з одержанням освітньо-кваліфікаційного рівня "кваліфікований робітник" за відповідною робітничою професією. Безперервний водійський стаж - не менше 3 років. Підвищення кваліфікації. Особисті вимоги. Наявність водійського посвідчення відповідних категорій.

Знає та застосовує у діяльності: нормативно-правові акти та нормативні документи, що регламентують організацію несення караульної служби в пожежно-рятувальних підрозділах; призначення, технічні можливості, принцип роботи, будову насосної установки; правила забору, та подачі вогнегасних речовин, регулювання режиму роботи і зупинки насосної установки з дотриманням вимог безпеки праці; порядок застосування пожежного устатковання та спеціального обладнання, яким оснащено пожежно-рятувальний транспортний засіб; строки та порядок проведення технічного обслуговування насосної установки та автономного силового агрегату; порядок ведення облікової та звітної документації; норми витрат паливно-мастильних матеріалів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Відповідає за належний технічний стан насосної установки її готовність до застосування за призначенням. Керує насосною установкою пожежно-рятувального транспортного засобу під час забору води з відкритих вододжерел, пожежних гідрантів, водоймищ та подачі вогнегасних речовин до осередку пожежі. Здійснює перевірку технічного стану систем і агрегатів насосної установки під час заступання на чергування, проводить технічне обслуговування машини, якою керує. Дотримується вимог безпеки праці під час розгортання, забору води, проведення технічного обслуговування та ремонту насосної установки. Веде облікову та звітну документацію щодо експлуатації насосної установки.