Категорія - Робітники |  Галузь - Професіі працівників МНС України
Інструкція для посади "Командир пункту", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 89. МНС України", що затверджен наказом МНС України 01.12.2009 р. N 808. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України 01.12.2009 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійне навчання з одержанням освітньо-кваліфікаційного рівня "кваліфікований робітник" за відповідною робітничою професією. Стаж роботи за фахом - не менше 2 років. Підвищення кваліфікації.

Знає та застосовує у діяльності: закони та інші нормативно-правові акти з питань цивільного захисту та запобігання надзвичайним ситуаціям; вимоги наказів, статутів та інших документів, що регламентують питання організації роботи щодо попередження та гасіння пожеж, експлуатації аварійно-рятувальної, протипожежної техніки; норми та правила з пожежної, техногенної та екологічної безпеки; порядок організації пожежогасіння на об'єктах і в населених пунктах; дислокацію сил та засобів оперативно-рятувальної служби, методи ведення дій під час ліквідації пожеж, наслідків аварій, катастроф та стихійного лиха, проведенні аварійно-рятувальних робіт; вимоги безпеки, методику перевірки працездатності систем протипожежної автоматики, внутрішнього та зовнішнього протипожежного водопостачання, порядок дій за сигналами про надзвичайну ситуацію та місця зосередження техніки і особового складу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує підтримання постійної готовності пункту, виконання планових заходів і розпорядку дня. Організовує та перевіряє несення служби особовим складом пункту, обслуговування аварійно-рятувальної техніки. Забезпечує дотримання заходів з охорони праці та пожежної безпеки в підрозділі. Розробляє та веде оперативно-службову і облікову документацію пункту, готує звітні матеріали. Організовує розробку, коригування та відпрацювання оперативних документів щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Аналізує стан служби та підготовки в підрозділі, планує заходи щодо їх покращення. Складає навчально-методичні документи для проведення занять та проводить їх. Організовує забезпечення особового складу спеціальним одягом та спорядженням. Здійснює контроль за експлуатацією, технічним станом і випробуванням аварійно-рятувальної техніки, устатковання, засобів зв'язку підрозділу. Працює в апаратах захисту органів дихання і зору та проводить їх перевірку. Керує діями особового складу під час ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій. Взаємодіє з іншими службами під час ліквідації наслідків аварій та стихійного лиха. Забезпечує контроль за дотриманням особовим складом правил безпеки під час аварійно-рятувальних (пожежно-рятувальних) робіт, навчань, занять та інших робіт. Надає долікарську допомогу потерпілим. Проводить виховну роботу серед особового складу пункту. Організовує дії особового складу підрозділу за сигналами про надзвичайну ситуацію.