* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Професіі працівників МНС України
Інструкція для посади "Начальник групи гірської пошуково-рятувальної", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 89. МНС України", що затверджен наказом МНС України 01.12.2009 р. N 808. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України 01.12.2009 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійне навчання з одержанням освітньо-кваліфікаційного рівня "кваліфікований робітник" за відповідною робітничою професією. Стаж роботи за фахом - не менше 2 років. Підвищення кваліфікації.

Знає та застосовує у діяльності: нормативно-правові акти та документи, що регламентують діяльність аварійно-рятувальних служб; основні положення законодавства України з питань безпеки в туризмі; вимоги наказів, статутів та інших документів щодо організації пошукових (аварійно-рятувальних) робіт при виникненні надзвичайної ситуації, організації профілактичної роботи; досконало знати зону відповідальності пункту, особливості рельєфу та небезпек; основи трудового законодавства; правила і норми охорони праці.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує підтримання постійної готовності групи, пункту, виконання планових заходів і розпорядку дня. Організовує та перевіряє готовність особового складу групи, пункту до дій за призначенням, обслуговування рятувальної техніки та використання спеціального спорядження. Забезпечує дотримання заходів з охорони праці та пожежної безпеки в підрозділі. Розробляє та веде оперативно-службову і облікову документацію групи, пункту, готує звітні матеріали. Організовує розробку, коригування та відпрацювання оперативних документів щодо ліквідації надзвичайних ситуацій. Аналізує стан служби та підготовки в підрозділі, планує заходи щодо їх покращення. Складає навчально-методичні документи для проведення занять та проводить їх. Організовує забезпечення особового складу спеціальним одягом та спорядженням. Керує діями особового складу під час ліквідації надзвичайних ситуацій в зоні відповідальності, при необхідності, взаємодіє з іншими підрозділами та службами. Забезпечує організацію та виконання профілактичних робіт з запобігання виникнення та мінімізації наслідків надзвичайних ситуацій на об'єктах туристичних відвідувань, у місцях масового відпочинку людей, активної туристичної діяльності в гірських, лісових та спелеологічних районах в зоні відповідальності. Забезпечує контроль за дотриманням особовим складом правил безпеки під час пошукових (аварійно-рятувальних) робіт на різних формах рельєфу, при різних кліматичних та метеоумовах. Надає долікарську допомогу постраждалим. Проводить виховну роботу серед особового складу пункту.