Категорія - Робітники |  Галузь - Професіі працівників МНС України
Інструкція для посади "Машиніст пожежного автопідіймача", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 89. МНС України", що затверджен наказом МНС України 01.12.2009 р. N 808. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України 01.12.2009 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійне навчання з одержанням освітньо-кваліфікаційного рівня "кваліфікований робітник" за відповідною робітничою професією. Безперервний водійський стаж - не менше 3 років. Підвищення кваліфікації. Особисті вимоги. Наявність водійського посвідчення відповідних категорій.

Знає та застосовує у діяльності: нормативно-правові акти та нормативні галузеві документи, що регламентують організацію несення караульної служби в пожежно-рятувальних підрозділах; матеріальну частину, технічні можливості та правила експлуатації закріпленої за ним пожежного автопідіймача (автодрабини); принцип роботи підіймальної машини, комутаційну схему підіймання-опускання, гідравлічно-механічну систему, конструкцію канатів та правила догляду за ними; порядок дій під час виконання аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт; організацію й тактику дій з використанням пожежного автопідіймача (автодрабини); правила охорони праці; порядок роботи з підіймальним агрегатом під час виникнення несправностей та дії щодо негайного їх усунення; правила роботи з пожежним та спеціальним устаткованням, яким оснащено пожежний автопідіймач (автодрабина); порядок та строки технічного обслуговування і випробування спеціальних агрегатів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Забезпечує належний технічний стан закріпленої техніки, постійну її готовність до застосування за призначенням. Здійснює контроль за технічним станом підіймальних агрегатів, проводить їх технічне обслуговування і ремонт відповідно до термінів експлуатації та обсягу робіт. Перевіряє технічний стан систем і агрегатів підіймальної машини під час заступання на чергування. Керує автопідіймачем чи автодрабиною пожежною пересувною під час рятування людей з верхніх поверхів будівель та споруд, подачі вогнегасних речовин на висоту, підняття та переміщення вантажів. Використовує тактико-технічні можливості пожежного автопідіймача (автодрабини) в залежності від погодних умов. Дотримується вимог безпеки праці при виконанні рухів та маневруванні підіймального обладнання під час проведення аварійно-рятувальних робіт (навчань), технічного обслуговування і ремонту. Виконує інструкцію та правила експлуатації пожежного автопідіймача (автодрабини).