Категорія - Робітники |  Галузь - Професіі працівників МНС України
Інструкція для посади "Сапер", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 89. МНС України", що затверджен наказом МНС України 01.12.2009 р. N 808. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України 01.12.2009 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійне навчання з одержанням освітньо-кваліфікаційного рівня "кваліфікований робітник" за відповідною робітничою професією. Без вимог до стажу роботи. Підвищення кваліфікації.

Знає та застосовує у діяльності: постанови, розпорядження, накази та інші нормативні документи і керівні матеріали, які стосуються проведенню піротехнічних робіт; організаційну та штатну структуру піротехнічних підрозділів, їх можливості; правила і методи організації проведення піротехнічних робіт; технічні характеристики приладів та устатковання для проведення піротехнічних робіт; заходи безпеки при виконанні підривних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Планує та організовує очистку місцевості від вибухонебезпечних предметів в межах визначеної території. Організовує спеціальну підготовку та навчання особового складу прийомам пошуку та знищення вибухонебезпечних предметів, дотриманню заходів безпеки та правил використання технічних засобів. Здійснює контроль за якістю виконання поставлених завдань та дотриманням правил безпеки. Веде облік виконаних підрозділом робіт.