Категорія - Фахівці |  Галузь - Професіі працівників МНС України
Інструкція для посади "Інструктор парашутно-десантної підготовки", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 89. МНС України", що затверджен наказом МНС України 01.12.2009 р. N 808. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України 01.12.2009 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта відповідного напряму підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. Наявність сертифікату Федерації парашутного спорту України та Міжнародної Авіаційної Федерації, не нижче категорії "С" "Кваліфікований парашутист". Мати не менш ніж 200 стрибків з парашутом вдень та вночі, в простих та складних метеорологічних умовах. Мати відмінну фізичну підготовку та стан здоров'я, відповідно до вимог для виконання парашутних стрибків. Стаж роботи за фахом - не менше 3 років.

Знає та застосовує у діяльності: вимоги керівних документів щодо авіаційного забезпечення пошукових та аварійно-рятувальних робіт; організацію роботи пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби підрозділу; основи вимушеного залишення літаків; теоретичні основи стрибка з парашутом; парашутно-рятувальну і десантну техніку, аварійно-рятувальні засоби, правила їх експлуатації; підготовку до польотів та стрибків з парашутом; вимоги безпеки при проведенні пошуково-рятувальних робіт.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Організовує навчання льотного складу використанню аварійно-рятувального оснащення та спорядження, діям в аварійних ситуаціях та після вимушеної посадки або приземлення з парашутом, виживанню в екстремальних умовах. Проводить підготовку екіпажів пошуково-рятувальних літаків (вертольотів) та рятувальних парашутно-десантних груп до проведення пошуково-рятувальних робіт. Проводить заняття з вивчення матеріальної частини парашутів, парашутних приладів, рятувальних плавальних засобів, правил їх збережень та експлуатації. Організовує учбово-тренувальні стрибки з льотним складом та іншими категоріями парашутистів.