Категорія - Фахівці |  Галузь - Професіі працівників МНС України
Інструкція для посади "Інструктор аварійно-рятувального підрозділу", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 89. МНС України", що затверджен наказом МНС України 01.12.2009 р. N 808. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України 01.12.2009 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Старший інструктор аварійно-рятувального (спеціального) підрозділу. Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, молодшого спеціаліста. Стаж роботи на посаді інструктора аварійно-рятувального (спеціального) підрозділу - не менше 1 року. Підвищення кваліфікації у сфері цивільного захисту. Інструктор аварійно-рятувального (спеціального) підрозділу. Неповна вища освіта відповідного напряму підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. Без вимог до стажу роботи. Післядипломна освіта у сфері цивільного захисту.

Знає та застосовує у діяльності: основи Конституції України; Цивільний кодекс України; закони та інші нормативно-правові акти з питань цивільного захисту та запобігання надзвичайним ситуаціям; вимоги статутів, положень, наказів, інструкцій та інших документів, що регламентують організацію, проходження і несення служби в аварійно-рятувальних підрозділах; правила з охорони праці під час проходження і несення служби; тактико-технічні характеристики спеціальних автомобілів, аварійно-рятувального спорядження та спеціального обладнання, якими оснащено аварійно-рятувальний загін; технології гасіння пожеж згідно з їх характеристиками та класифікацією; правила застосування засобів зв'язку, аварійно-технічного обладнання, його експлуатації; засоби та умови протипожежного водопостачання; порядок дій за сигналами про надзвичайну ситуацію; порядок та засоби надання першої медичної допомоги; відомості про профілактичну роботу, її завдання, особливості перевірки протиаварійного стану об'єктів; технічні характеристики та правила роботи в апаратах захисту органів дихання; обов'язки та умови взаємозамінності майстрів - рятувальників, які входять до складу відділення, під час роботи на основних, спеціальних та допоміжних автомобілях та техніці.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить інструктаж особового складу, практичні навчання та спеціальні тренування з реальних дій у зоні надзвичайної ситуації, правильного використання спеціальної техніки, аварійно-рятувального оснащення та індивідуальних засобів захисту. Під час надзвичайної ситуації керує виконанням індивідуальних та групових аварійно-рятувальних завдань з ліквідації надзвичайних ситуацій, організовує роботи з рятування людей та евакуації матеріальних цінностей. Здійснює візуальний контроль за навколишнім середовищем на території, що знаходиться у зоні відповідальності підрозділу. Доповідає керівництву у разі виявлення надзвичайних подій, сприяє дотриманню правил безпечного виконання робіт, за необхідності працює в апаратах захисту органів дихання. Бере участь у роботі групи розвідки, використовуючи розвідувальне спорядження і прилади. Реєструє та повідомляє посадових осіб, що очолюють розвідку, про небезпечні для здоров'я та життя людей явища та людей, які перебувають у небезпеці. Евакуює людей із зони небезпеки, надає потерпілим первинну медичну допомогу. Забезпечує доставляння необхідних матеріалів до зони ліквідації. Організовує створення умов для швидкої та безпечної евакуації людей із зони небезпеки, використовуючи радіозасоби та переговорні пристрої. Сприяє утриманню у робочому стані засобів зв'язку, аварійно-рятувальної техніки та спорядження, перевіряє його стан після закінчення роботи, у разі необхідності організовує його технічне обслуговування та ремонт.