Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво лаку та фарб
Інструкція для посади "Апаратник готування емалей 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 28. Виробництво лаку та фарб", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника готування емалей 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес готування емалей і водоемульсійних фарб; схему комунікацій та запірної арматури; будову та правила експлуатації змішувачів, правила відбору проб І користування контрольно-вимірювальними приладами; фізико-хімічні, токсикологічні та пожежонебезпечні властивості сировини, яка застосовується, і напівфабрикатів; методи усунення несправностей у роботі устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес готування емалей на конденсаційних смолах і водоемульсійних фарб під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Готує зв'язуюче (суміщає полівінілацетатну емульсію з пластифікатором). Готує устаткування та комунікації до роботи. Завантажує зв'язуюче або пігментні пасти по трубопроводу або вручну. Стежить за процесом, контрольно-вимірювальними приладами. Відбирає проби для проведення аналізів. Дозує різні компоненти. Додає пігментні пасти різних забарвлень для підгонки колеру за вказівкою колориста. Усуває дрібні несправності у роботі устаткування.