Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Складальник ртутно-цинкових, магнієвих та інших джерел струму 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника ртутно-цинкових, магнієвих та інших джерел струму 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості та електричні схеми устаткування, яке застосовує в процесі робіт; методи та заходи складання різних складних експериментальних виробів за ескізами та складними принциповими схемами; властивості та призначення клеїв, паст, суспензій, компаундів, герметиків та інших матеріалів, які застосовує; перерахунок струмів навантаження; порядок знаходження та усування дефектів у роботі окремих вузлів та батарей у цілому; основи знань з електротехніки, оптики, радіотехніки та електроніки у межах роботи, яку виконує.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні операції з комплектування та складання фізичних і хімічних джерел струму (окрім РЦ та магнієвих) в умовах дослідного виробництва. Виконує необхідні розрахунки за струмами навантаження, розміщенням груп, блоків, монтажних схем. Складає батареї, комплекти живлення за принциповими схемами та ескізами будь-якої складності. Складає панелі фізичних джерел струму в крилі з проведенням електромонтажних робіт, розпаює діодні плати та діодні блоки. Випробовує схеми різноманітними вимірювальними приладами, знаходить дефекти та усуває їх.