Категорія - Фахівці |  Галузь - Професіі працівників МНС України
Інструкція для посади "Інструктор газодимозахисної служби", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 89. МНС України", що затверджен наказом МНС України 01.12.2009 р. N 808. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України 01.12.2009 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Старший інструктор газодимозахисної служби. Базова вища освіта відповідного напряму підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра. Стаж роботи на посаді інструктора газодимозахисної служби - не менше 1 року. Післядипломна освіта за відповідною спеціалізацією. Інструктор газодимозахисної служби. Базова або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра, молодшого спеціаліста. Без вимог до стажу роботи. Післядипломна освіта за відповідною спеціалізацією.

Знає та застосовує у діяльності: законодавчі та інші нормативно-правові акти з питань цивільного захисту; вимоги статутів, положень, наказів, інструкцій та інших документів, що регламентують організацію, проходження і несення служби в оперативно-рятувальних підрозділах; правила з охорони праці стосовно несення служби та гасіння пожеж; тактико-технічні характеристики пожежних автомобілів, пожежно-технічного оснащення та спеціального обладнання; технологію гасіння пожеж; правила застосування засобів зв'язку інженерно-технічного устатковання, експлуатації установок пінного, порошкового та інших способів гасіння; засоби та умови протипожежного водопостачання; порядок дій за сигналом пожежної тривоги; порядок та засоби надання долікарської допомоги; відомості про профілактичну роботу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує роботи газодимозахисної служби під керівництвом начальника служби радіаційної та хімічної розвідки. Проводить інструктаж, підготовку і тренування працівників газодимозахисної служби. Несе персональну відповідальність за наявність, зберігання та експлуатацію інженерно-технічного устатковання на базі газодимозахисної служби. Контролює підтримання його у справному стані та чистоті. Проводить заходи, спрямовані на технічне оснащення бази газодимозахисної служби. Контролює стан, правильність догляду за протигазами та їх експлуатацією. Виконує роботи щодо надходження нового оснащення, навчає особовий склад роботі з ним. Проводить перевірку та організовує необхідний ремонт ізолюючих протигазів, які є на оснащенні. Забезпечує створення резервного комплекту протигазів та апаратів стисненого повітря, кисневих балонів, приладів для перевірки протигазів, контролює їх технічний стан та забезпечує заміну у разі необхідності.