Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Складальник лужних акумуляторів та батарей 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією складальника лужних акумуляторів та батарей 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову спеціальних та універсальних пристроїв; слюсарно-складальних і контрольно-вимірювальних інструментів; допуски та посадки; правила і заходи щодо складання акумуляторів, елементів та батарей; технічні вимоги до робіт, що виконує; основні способи і заходи виконання різних слюсарно-складальних робіт на складальному конвеєрі та індивідуальних робочих місцях; способи контролю якості оброблення деталей, які надійшли на складання, та порядок виправляння знайдених дефектів у роботі вузлів, які складає.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує повне складне складання та герметизацію акумуляторів різних типів з приварюванням виводів та припаюванням струмовідводів до борнів. Виконує різні слюсарні операції (обпилювання, гнуття, паяння, свердлення) під час дороблення деталей та складання акумуляторів і елементів. Складає батареї за схемою середньої складності.

Приклади робіт
Акумулятори малогабаритні - повне складання, паяння та герметизація. Батареї малогабаритні - складання за схемою середньої складності. Блоки вагою понад 7 кг - запресовування в посудини вручну. Блоки малогабаритних акумуляторів з кількістю електродів понад 5 комплектування та перше складання.