Категорія - Фахівці |  Галузь - Професіі працівників МНС України
Інструкція для посади "Парашутист-рятувальник", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 89. МНС України", що затверджен наказом МНС України 01.12.2009 р. N 808. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України 01.12.2009 р.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта відповідного напряму підготовки за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста. Спеціальна парашутна підготовка, фізична підготовка та стан здоров'я - відповідно до вимог для виконання парашутних стрибків. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: правила проведення парашутно-десантних та рятувальних робіт; дії парашутиста-рятувальника під час проведення пошуково-рятувальних робіт; будову, укладання, зберігання, підготовку до польотів та стрибків парашутно-десантної техніки; правила експлуатації аварійно-рятувальним оснащенням та спорядженням; основи вимушеного покидання літальних апаратів; правила надання першої медичної допомоги; способи сигналізації та заходи безпеки під час евакуації пасажирів та членів екіпажів на повітряних суднах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Бере участь у проведенні десантно-рятувальних робіт, виконує стрибки з парашутом незалежно від метеорологічних умов та часу доби, десантує за допомогою лебідки вертольота на земну та водну поверхню. Запобігає і обмежує поширення шкідливих речовин під час виникнення надзвичайної ситуації (пожежі) та її ліквідації (гасінні). Бере участь у пошуково-рятувальних роботах, евакуації постраждалих із небезпечної зони. Надає постраждалим першу медичну допомогу. Досконало володіє та дотримується правил експлуатації парашутно-десантної техніки. За необхідністю усуває дрібні несправності у парашутно-десантній техніці. Бере участь у проведенні запобіжних, агітаційно-масових та постійних тренувальних заходах.