Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво лаку та фарб
Інструкція для посади "Апаратник приготування замісів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 28. Виробництво лаку та фарб", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника приготування замісів 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес приготування замісів; схему комунікацій та запірної арматури; будову замішувальних машин різних конструкцій; правила зважування сировини та напівфабрикатів на технічних вагах; технічні вимоги на сировину і заміси, які приготовляються; фізико-хімічні, токсикологічні й пожежонебезпечні властивості сировини та готової продукції.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес приготування замісів пігментів зі зв'язуючим в замішувальних машинах різних конструкцій, у швидкохідних змішувачах (дисольверах) під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Дозує (зважує, відміряє) за допомогою вагів різних конструкцій або об'ємних вимірювальних пристроїв великий асортимент різних компонентів відповідно до завантажувальної рецептури технологічної карти. Завантажує компоненти в замішувальну машину по трубопроводах або за допомогою вантажопідйомних механізмів. Вивантажує заміс з машини вручну перекиданням або з застосуванням вакууму та насосів у відповідну ємкість. Подає інертний газ в ємкості.