Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник випарювання 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему дільниці, яка обслуговується і методи технологічного процесу випарювання; фізико-хімічні властивості випарювальних розчинів; будову, принцип роботи основного і допоміжного устаткування; схему арматури та комунікацій; правила відбору проб; режим догляду за устаткуванням; правила ведення обліку сировини та готової продукції.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес випарювання сусла, купоросу або веде процес випарювання інших продуктів під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Готує і завантажує сировину, в апарати. Підтримує технологічні параметри відповідно до регламенту. Стежить за рівнем і температурою розчинів. Відбирає проби. Чистить устаткування, промиває випарні апарати. Обслуговує технологічне устаткування. Готує устаткування до ремонту.

Приклади робіт
Ведення процесу випарювання культуральної рідини, дріжджової суспензії.