Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Машиніст мийної установки 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або підготовка безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією машиніста мийної установки 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову машин та установок, що обслуговуються; призначення та будову контрольно-вимірювальних приладів; правила промивання тунелю метрополітену; призначення та склад розчинів, що застосовуються, і правила застосування промивальних матеріалів; вимоги до процесу обмивання локомотивів, вагонів, котлів, цистерн, дизель-поїздів, тунелів метрополітену, контейнерів та деталей рухомого складу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує мийну установку під час миття локомотивів, пасажирських і вантажних вагонів, вагонів електропоїздів, дизель-поїздів; машин для промивання тунелів метрополітенів, миття та сушіння вагонів метрополітену; установок для промивання контейнерів, які призначені для вивезення сміття з метрополітену; машин для обмивання деталей та вузлів (візків, букс, деталей ресорного підвищування та гальмової важільної передачі) рухомого складу; установки для хлорування води. Готує розчини, які застосовуються. Регулює режими роботи машин та установок, що застосовуються, за допомогою контрольно-вимірювальних приладів. Бере участь у планово-запобіжному ремонті устаткування, яке обслуговується. Контролює якість обмивання кузовів вагонів, локомотивів, дизель-поїздів та їх деталей.