Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Оператор з обслуговування та ремонту вагонів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора з обслуговування та ремонту вагонів і контейнерів 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, правила експлуатації автоматичної лінії і допоміжного обладнання; кінематичну схему обладнання і взаємодії механізмів автоматичної лінії; правила застосування контрольно-вимірювального інструменту і приладів, сигналізацію і блокування ліній, що обслуговуються; будову вагонів і контейнерів; технологічний процес ремонту вагонів і контейнерів на автоматичних лініях; основи механіки та електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес технічного обслуговування вантажних вагонів на спеціалізованих коліях станцій, а також керує ремонтом рухомого складу на автоматичних і поточних лініях у депо. Регулює режим роботи і навантаження лінії, що обслуговується.