Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Пресувальник напівфабрикату макаронних виробів 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за технологічно суміжною професією 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний режим виготовлення напівфабрикатів макаронних виробів, способи визначення правильності його ведення; будову пресів, вакуумних установок, правила їх експлуатації та обслуговування; будову контрольно-вимірювальних приладів та правила користування ними; вимоги до якості пресування; норму виходу продукції і витрат сировини; способи забезпечення якості продукції; правила відбору проб; вимоги державних стандартів та технічні умови до якості макаронних виробів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес виготовлення напівфабрикатів макаронних виробів на шнекових, вакуумних та гідравлічних пресах безперервної та періодичної дії при високому тиску. Підігріває та зволожує сировину до встановлених норм для підтримання стабільної вологості тіста. Забезпечує рівномірне подавання борошна і води шляхом чіткої та безперебійної роботи дозувальних пристроїв. Визначає співвідношення компонентів, що входять до асортименту напівфабрикату макаронних виробів. Регулює роботу пресів за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Контролює правильне ведення технологічного процесу на основі даних лабораторій. Забезпечує установлені норми виходу виробів та витрат компонентів сировини.