Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництва харчової промисловості
Інструкція для посади "Апаратник комбікормового виробництва 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 11. Виробництва харчової промисловості", що затверджен Міністерством агропромислового комплексу України 09.02.1998 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією апаратника комбікормового виробництва 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічні процеси та схеми дроблення зернової сировини, дозування компонентів комбікормів та білково-вітамінних добавок на тарілчастих дозаторах, приготування меляси та збагачувальних сумішей, сепарування, сушіння; порядок затарювання продукції на автоматичних карусельних установках; будову шнекових сушарок, автоматичних карусельних установок та іншого аналогічного за складністю обслуговуваного устаткування; асортимент та якість продукції; номенклатуру сировини для виробництва комбікормів, білково-вітамінних добавок, преміксів, збагачувальних сумішей, карбамідного концентрату; порядок ремонту обслуговуваного устаткування; правила та черговість пуску і зупинки устаткування; методи контролю роботи устаткування; правила підготовки приміщення до газації; слюсарну справу.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічні процеси гранулювання розсипного комбікорму, дроблення гранул на крупки та сортування за фракціями під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Веде технологічні процеси дозування компонентів комбікормів та білково-вітамінних добавок на тарілчастих дозаторах, дроблення зернової сировини, мелясування (приймання рідких компонентів, подавання їх у сховище, підігрів та подавання у виробництво), сушіння різних продуктів на шнекових сушарках, приготування збагачувальних сумішей для виробництва комбікормів для різних видів та вікових груп сільськогосподарських тварин і птахів на комбікормових заводах, оснащених тарілчастими дозаторами. Вибиває продукцію на автоматичних карусельних установках. Обслуговує, спостерігає та контролює роботу тарілчастих дозаторів, дробарок зернової сировини, змішувачів та іншого устаткування для виробництва меляси, шнекових сушарок, лінії приготування збагачувальних сумішей, грануляторів, спостерігає за заповненням силосів. Регулює подавання розсипного комбікорму, пари, зв'язувальних компонентів. Розраховує кількість мікродобавок та наповнювача для приготування збагачувальних сумішей. Зважує, просіює та змішує мікроелементи, вітаміни, антибіотики та наповнювачі. Забезпечує додержання встановленого режиму роботи обслуговуваного устаткування, регулює та налагоджує його роботу. Керує роботою апаратників нижчої кваліфікації.