Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво консервів
Інструкція для посади "Машиніст закупорювальних машин 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 9. Виробництво консервів", що затверджен наказом Міністерства аграрної політики України N 277 від 30.12.2000 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією машиніста закупорювальних машин (виробництво фруктових та овочевих консервів) 4 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову автоматичних машин різних систем та іншого обслуговуваного устаткування; способи виявлення й усунення несправностей у, роботі обслуговуваних машин; розміри роликів закупорювальних машин; слюсарну справу в межах виконуваних робіт; види закупорювання банок; правила і норми охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес закупорювання наповнених фруктами та овочами банок на автоматичних закупорювальних машинах і на закупорювальних машинах, синхронно спарених із соусонаповнювачем (дозатором, олієнаповнювачем), продуктивністю понад 150 банок/хв. Контролює якість закупорювання періодичною перевіркою, своєчасно виявляє й усуває причини виникнення дефектів. Регулює закупорювальні автоматичні машини, переставляє на різні види тари. Бере участь у ремонті обслуговуваного закупорювального устаткування. Додержує правил і норм охорони праці виробничої санітарії та протипожежного захисту.