Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Сортувальник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією сортувальника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: норми державного стандарту і технічні умови на текстильну нитку, види і причини браку; порядок заповнення паспорта на відсортовану продукцію.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Сортує текстильну нитку на різних видах пакувань відповідно до державних стандартів і технічних умов. Виявляє дефекти текстильної нитки, нерівномірністі за номером, неправильного намотування, нальоту, ворсу, різнотону, неправильного матування, змішування номерів, стягненості мотків. Розкладає відсортовану текстильну нитку за гатунками та асортиментом. Виписує паспорти на відсортовану текстильну нитку з вказівкою характеристики продукції і прізвища сортувальника. Сортує гумотехнічні вироби, гумове взуття, шини з одночасним керівництвом сортувальниками нижчої кваліфікації.