Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електромонтер головного щита керування електростанцією IV група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією електромонтера головного щита керування електростанцією III групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову й принцип роботи електричних машин, релейного захисту та електроавтоматики, електроустаткування, засобів вимірювань сигналізації і дистанційного керування; електричну схему електростанції; технічні характеристики основного електро- і теплемеханічного устаткування; технологічний процес виробництва електричної і теплової енергії; допустимі відхилення параметрів; основи електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює оперативне обслуговування електротехнічного устаткування головного щита керування теплових та атомних станцій (до 60 тис.кВт.). Контролює за показаннями засобів вимірювань режими роботи турбо- і гідрогенераторів, трансформаторів зв'язку з системою трансформаторів власних потреб, кабельних і повітряних ліній, що відходять, акумуляторних батарей, системи постійного струму і забезпечує їхню безаварійну і економічну роботу. Контролює роботу пристроїв релейного захисту, електроавтоматики, засобів вимірювань, блінкерів, сигналізації контролю елементів електричної схеми. Регулює режим роботи генераторів електростанції згідно із заданим диспетчерським графіком. Вмикає і вимикає генератори, трансформатори власних потреб і здійснює перемикання в електричних схемах електростанції під керівництвом начальника зміни електростанції або начальника зміни електроцеху. Бере участь у ліквідації аварійних ситуацій. Знімає показання лічильників електроенергії, підраховує добове виробництво, веде добову відомість і передає дані до центральної диспетчерської служби й групи обліку підприємства.