Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Машиніст енергоблока V група кваліфікації", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Неповна вища освіта (молодший спеціаліст). Підвищення кваліфікації. Спеціальна підготовка з управління та стаж роботи за професією машиніста енергоблока VI групи кваліфікації - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, принцип роботи й технічні характеристики котла, турбіни, генератора і трансформатора, допоміжного устаткування; теплові захисти, теплові схеми й технологічний процес виробництва теплової і електричної енергії; режими навантаження енергоблока; принципову електричну схему генератора та власних потреб блока; допустимі відхилення параметрів; техніко-економічні показники роботи устаткування енергоблока; основи теплотехніки, електротехніки, механіки й водопідготовки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить експлуатаційне обслуговування енергоблока одиничною потужністю понад 240 тис.кВт і забезпечує його безперебійну і економічну роботу. Здійснює пуск, зупинку, випробування, опресування устаткування і перемикання в теплових схемах енергоблока. Обслуговує теплофікаційні установки. Вмикає і вимикає турбогенератори, перемикає живлення електроустаткування власних потреб енергоблока з основного на резервне і навпаки. Контролює показання засобів вимірювань, роботу автоматичних регуляторів і сигналізації. Виявляє несправності в роботі устаткування і вживає заходів щодо їхнього усунення. Ліквідує аварійні ситуації. Керує підлеглими робітниками.