Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Оператор з підтримування пластового тиску 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора з підтримування пластового тиску 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний процес видобування нафти, газу та газоконденсату; основні методи дослідження нагнітальних свердловин; детальну схему підключення трубопроводів; будову, призначення, правила обслуговування обладнання нагнітальних свердловин і контрольно-вимірювальних приладів, що застосовуються.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує обладнання нагнітальних свердловин, що працюють з тиском від 10 до 12,5 МПа (100 - 125 кгс/кв.см) і обсягом закачування води від 3600 до 7200 куб.м/добу. Бере участь у проведенні всіх необхідних робіт щодо відновлення та підтримання прийомистості нагнітальних свердловин. Регулює подавання робочого агенту в свердловини. Бере участь у монтажі, демонтажі та поточному ремонті наземного обладнання нагнітальних свердловин. Бере участь у роботах щодо встановлення режиму нагнітальних свердловин, розподільних приладів. Усуває дрібні неполадки в приладах захисної автоматики і контрольно-вимірювальних приладів на розподільних пунктах.