Категорія - Робітники |  Галузь - Видобування нафти та природного газу
Інструкція для посади "Моторист бурової установки 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 6. Видобування нафти та природного газу", що затверджен Міністерством палива і енергетики України 28.07.1999 р. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією моториста бурової установки 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: загальні поняття про технологічний процес буріння; технічні характеристики, влаштування бурового обладнання, двигунів, силових агрегатів і передавальних пристроїв; умови експлуатації бурового обладнання і допоміжних систем; правила експлуатації системи пневмокерування; порядок обслуговування двигунів і агрегатів, виявлення і усунення неполадок у роботі двигунів; принцип роботи контрольно-вимірювальних приладів і автоматики; основи електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує і ремонтує двигуни із сумарною потужністю до 1000 кВт, силові і дизель-електричні агрегати, паливно-мастильні установки, компресори, пневматичні системи, трансмісії і електрообладнання бурової установки, а також обслуговує і ремонтує двигуни потужністю 1000 кВт і вище та газотурбінні двигуни під керівництвом моториста вищої кваліфікації. Регулює і налагоджує системи охолоджування, змащування, подавання палива і газорозподілення силових агрегатів. Оглядає двигун і силові агрегати, усуває дефекти і вживає заходів щодо запобігання аваріям. Обслуговує, розбирає, ремонтує і складає турботрансформатори, турбомуфти. Забезпечує необхідний режим роботи двигунів залежно від умов буріння і пори року. Запускає та обкатує нові двигуни й ті, що вийшли з капітального ремонту. Веде вахтовий журнал і облік витрат паливно-мастильних матеріалів.