Категорія - Робітники |  Галузь - Залізничний транспорт і метрополітен
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з обслуговування та ремонту металоконструкцій метрополітену 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 66. Залізничний транспорт і метрополітен", що затверджен наказом Міністерства транспорту України 17.12.1999 р. N 601. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або одержання професії безпосередньо на виробництві, підвищення кваліфікації і стаж роботи за професією слюсаря-електрика з обслуговування та ремонту металоконструкцій метрополітену 2 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову, умови і правила експлуатації металоконструкцій з ручним механічним приводом; основні знання про допуски і посадки та позначення їх на кресленнях; способи ремонту та складання деталей та вузлів механізмів металоконструкцій; правила експлуатації підйомно-транспортних механізмів; будову електродвигунів змінного струму, пускорегулюючої апаратури; допустимі навантаження при роботі електродвигунів; будову та призначення контрольно-вимірювального інструменту; правила випробування опору електроізоляції; основи електротехніки, механіки та технології обробки металів та гідравліки; габарити тунелю.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує, ремонтує, керує та утримує у справному стані металоконструкції (затвори) з ручним механічним приводом. Стежить за діями залучених працівників при одночасному закриванні ними двох або трьох вказаних затворів під час комплексних випробувань. Усуває нескладні несправності. Ремонтує та виготовляє вузли та деталі з слюсарною обробкою та підганянням їх по 11-12 квалітетах (4-5 класах точності). Проводить гідравлічні випробування вузлів, механізмів, які складаються, під тиском до 100 атм. Розмічає, розробляє, фазує кабелі. Здійснює монтаж з'єднувальних кабельних муфт та кінцевих обробок. Ремонтує, збирає та встановлює електророзподільчі шафи, щити і контакторні панелі. Здійснює профілактичний ремонт установлених електромоторів змінного струму. Ремонтує окремі вузли та деталі електропускових та регулюючих пристроїв та електроінструменту. Вимірює опір електроізоляції.