Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Паяльщик пакетів конденсаторів 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією паяльщика пакетів конденсаторів 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову різних силових конденсаторів та принцип їх роботи залежно від схеми з'єднання; технологічну послідовність паяння; правила визначення потужності та температури нагрівання електропаяльників; основні властивості припоїв та флюсів; температуру плавлення припоїв; призначення флюсів; елементарні знання з електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Паяє складені пакети низьковольтних та високовольтних силових конденсаторів з паралельною схемою з'єднання із запобіжниками. Підготовляє паяльник потрібної конструкції та вибирає визначену марку припою. Паяє запобіжники, трубки охолодження та струмовідводи. Складає пакет з трубкою. Знімає залишки припою.