Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник віджимання 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника віджимання 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему виробництва; фізико-хімічні та технологічні властивості продуктів, що віджимаються; види браку; будову основного устаткування; параметри технологічного режиму та правила регулювання процесу; правила обслуговування устаткування, яке працює під високим тиском; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес осушування осаджених продуктів методом механічного віджимання надлишкової вологи на пресах та віджимних агрегатах різної конструкції. Регулює тиск преса за фазами процесу, визначає час закінчення віджимання продукту. Знімає тиск преса та вивантажує продукт, очищає фільтрувальну тканину, подрібнює та затарює готовий продукт. Контролює роботу механізмів і якість продукту за показаннями контрольно-вимірювальних приладів і результатами аналізів. Регулює тиск, час віджимання залежно від вихідної вологості та сорту продукту. Обслуговує гідравлічні та черв'ячні преси високого тиску. Готує устаткування до ремонту, приймає з ремонту.