* *

 Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник нагрівання теплоносіїв 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника нагрівання теплоносіїв 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему нагрівання органічних теплоносіїв; правила приготування суміші органічних теплоносіїв; будову, принцип дії котлів ВОТ та іншого устаткування; фізико-хімічні властивості органічних теплоносіїв різних видів; технологічний режим і правила регулювання процесу; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес нагрівання технологічних апаратів шляхом подавання попередньо нагрітого органічного теплоносія. Готує суміш теплоносіїв і випарює вологу з цієї суміші. Заповнює котли, нагріває та випаровує, подає на обігрівання технологічні апарати, підживлює котли теплоносієм. Регенерує (ректифікує) теплоносій. Регулює параметри технологічного режиму: тиск, температуру, рівні циркуляції теплоносія в системі обігріву за показаннями контрольно-вимірювальних приладів. Регулює роботу пальників (форсунок) котлів, електрообігрівальних приладів. Зупиняє та перемикає устаткування. Обслуговує котли, підживлювальні баки, насоси, випарники та інше устаткування. Обслуговує установки з різними теплоносіями. Запобігає несправностям устаткування та комунікацій котельної ВОТ та усуває їх. Здає та приймає устаткування з ремонту. Керує роботою апаратників нижчої кваліфікації.