Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво лаку та фарб
Інструкція для посади "Апаратник приготування замісів 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 28. Виробництво лаку та фарб", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 22.12.2006 р. N 485. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника приготування замісів 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічний регламент; будову основного та допоміжного устаткування; правила користування автоматичними системами дозування та контрольно-вимірювальними приладами; методи проведення аналізів та усунення несправностей у роботі устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес приготування замісів пігментів зі зв'язуючим у замішувальних машинах різних конструкцій або у швидкохідних змішувачах (дисольверах), Перекачує суху сировину з бункера-сховища у видатковий бункер через живильник пневмотранпорту. Розігріває епоксидну смолу та інші високов'язкі матеріали у камері для розігрівання за суворо визначеною температурою. Продуває устаткування інертним газом. Закачує за вагою розігріті матеріали за допомогою насосу, який обігрівається, в дисольвер. Завантажує лаки, розчинники та пластифікатори через автоматичні мірники та лічильники-дозатори. Завантажує сухі пігменти. Обслуговує механічні лінії завантаження тальку через систему шнеків, автоматичних вагів. Контролює температурний режим. Провадить аналіз готового замісу. Веде записи у технологічній карті. Усуває дрібні несправності у роботі устаткування. Контролює та координує роботу апаратників нижчої кваліфікації.