Категорія - Фахівці |  Галузь - Авіаційний транспорт
Інструкція для посади "Командир повітряного судна - інструктор", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 68. Авіаційний транспорт", що затверджено наказом Міністерства транспорту України 17.07.2002 р. N 488. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова вища освіта відповідного напряму підготовки (спеціаліст або бакалавр). Наявність свідоцтва пілота цивільної авіації I, II класу, допуску із знання метеомінімумів на даному типі повітряних суден. Курси пілотів-інструкторів. Стаж роботи за професією командира повітряного судна - не менше 3 років або неповна вища освіта відповідного напряму підготовки (молодий спеціаліст), наявність свідоцтва пілота цивільної авіації I, II класу, допуску із знання метеомінімумів на даному типі повітряних суден. Курси пілотів-інструкторів. Стаж роботи за професією командира повітряного судна - не менше 5 років. У разі виконання міжнародних польотів - знання іноземної мови в обсязі, передбаченому програмою спеціальної підготовки.

Знає та застосовує у діяльності: Повітряний кодекс України, накази, постанови, керівництва, інструкції, керівні документи Міністерства транспорту України, Укравіатрансу, авіапідприємства (авіакомпанії), які регламентують діяльність цивільної авіації; положення про льотну службу, методику навчання льотної роботи, матеріальну частину техніки, що експлуатується; Правила визначення робочого часу та часу відпочинку екіпажів повітряних суден цивільної авіації України; основи трудового законодавства; норми охорони праці, виробничої санітарії, протипожежного захисту; передовий вітчизняний та світовий досвід в галузі організації роботи екіпажів повітряних суден.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Проводить льотні тренування та перевірку других пілотів та командирів повітряних суден. Проводить ознайомлення екіпажів з новими трасами та аеродромами. Вимагає від екіпажів точного виконання керівних документів, які регламентують льотну роботу та експлуатацію авіаційної техніки. Вивчає у процесі льотних тренувань та перевірок особисті якості, здібності та рівень професійної підготовки льотного складу, відпрацьовує з ним вміння грамотно оцінювати умови, правильно приймати рішення та чітко діяти в ускладнених умовах польоту, своєчасно виправляти помилки. Проводить в плановому порядку наземну підготовку та тренування на тренажері та на повітряному судні. Перевіряє теоретичні знання членів екіпажу, контролює якість виконання польотів екіпажами. Проводить аналіз даних засобів об'єктивного контролю. Вживає заходів щодо усунення недоліків, які було виявлено в роботі екіпажів. Бере участь у підготовленні на проведенні розбору польотів, проводить заняття з професійної підготовки льотного складу, технології роботи та методики виконання польотів, післяпольотне розбирання з екіпажами результатів тренувань та перевірок. Запроваджує єдину методику виконання польотів. Вивчає та доводить до відома льотного складу інформацію, пов'язану з льотно-виробничою діяльністю. Вносить зміни в керівні документи, а також вирішує питання теоретичного характеру.