Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник приготування зв'язувальних (смол) 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника приготування зв'язувальних (смол) 1 розряду - не менше 0,5 року.

Знає та застосовує у діяльності: основний склад та властивості матеріалів, які застосовуються, рецептури; технологічний процес та режими отримання робочих сумішей; правила зважування на технічних вагах; правила обслуговування основного і допоміжного устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Готує зв'язувальні, компаунди, роздільні та декоративні склади, клеючі мастики, розчини для біологічних рукавичок, зв'язувальні фарбування у пневмомішалках, кульових млинах та іншому подібному устаткуванні або веде технологічний процес приготування зв'язувальних у реакторах під керівництвом апаратника вищої кваліфікації. Дозує та розважує матеріали згідно з рецептурними картами. Готує матеріали з застосуванням дробильної, розмелювальної, нагрівальної та іншої апаратури. Визначає вологість наповнювачів та компонентів. Вивантажує готовий продукт в приймальні баки або перекачує в ємкості. У разі потреби веде облік сировини, напівфабрикатів та готової продукції. Чистить апарати, продуває трубопроводи.