Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії хімічних виробництв
Інструкція для посади "Апаратник фільтрації 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 23. Загальні професії хімічних виробництв", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 15.04.2008 р. N 229. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією апаратника фільтрації 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему виробництва продукту; фізико-хімічні властивості сировини, готової продукції; будову та правила експлуатації основного та допоміжного устаткування; технологічний режим і правила регулювання процесу; методику проведення аналізів; правила здавання устаткування в ремонт та приймання з ремонту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде технологічний процес фільтрації на устаткуванні безперервної дії або на автоматичних фільтрах. Веде процес коагуляції білків у виробництві антибіотиків. Доводить значення pH до регламентного. Готує фільтри до роботи, подає культуральну рідину, фільтрує, промиває, осаджує, підсушує, вивантажує відфільтрований продукт, шлам та відкачує рідину. Регенерує або замінює фільтруючу тканину. Контролює та регулює розрідження залежно від товщини осадженого шару, інтенсивності подання суспензії, промивання водою, навантаження на фільтри, температури промивної води, тиску у фільтруючих апаратах за показаннями контрольно-вимірювальних приладів та результатами аналізів. Визначає час продування та регенерації тканини, кількість суспензії, яку подають на фільтри, якість та склад промивних вод. Пускає та зупиняє устаткування. Обслуговує фільтри, мірники насоси, збірники, комунікації, контрольно-вимірювальні прилади. Готує устаткування до ремонту, приймає з ремонту. Веде облік витрат сировини. Веде технічну документацію. Очищає устаткування та прибирає робоче місце. Керує апаратниками нижчої кваліфікації за їх наявністю.

Приклади робіт
Фільтрація вітаміну B12, антибіотиків та інших препаратів біосинтезу після попередньої коагуляції білків. Фільтрація у виробництві алкалоїдів. Фільтрація на барабанних листових вакуум-фільтрах з намивним шаром.