Категорія - Робітники |  Галузь - Електротехнічне виробництво
Інструкція для посади "Намотувальник котушок та секцій електромашин 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 45. Електротехнічне виробництво", що затверджен наказом Міністерства промислової політики України 11.08.98 р. N 288. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією намотувальника котушок та секцій електромашин 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та правила налагодження спеціальних намотувальних верстатів та установок для фрезерування; способи перевірки котушок на ниткове замикання; методи паяння.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Намотує котушки та заготовки секцій (човників) складної конфігурації. Намотує заготовки секцій статора на коло з елементарними провідниками в ефективнім витку понад 1 до 6, таз одночасним ізолюванням стрічковими матеріалами до 2-х шарів. Намотує одношарові котушки в дві паралелі та більше з голої стрічкової міді. Прокладає ізоляцію між шарами різноманітних ізоляційних матеріалів, промазує лаками. Намотує двошарові котушки з голої стрічкової міді плиском з переходами.

Приклади робіт
Котушки головного полюсу змішаного збудження - намотування. Котушки багатошарові, багатопаралельні всипні з круглого ізолювального проводу - намотування на шаблон. Котушки полюсні з голої шинної міді, перетином до 245 кв.мм - намотування на ребро. Котушки полюсні з одностороннім конусом для машин постійного струму з ізольованої міді - намотування. Котушки з шинної міді товщиною понад 1,35 мм - намотування на ребро. Котушки шунтові висотою понад 35 мм, та товщиною стінки до 50 мм - намотування. Котушки чотирирадіусні зі співвідношенням ширини смуги до внутрішнього радіусу понад 1,5 - намотування.