Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Слюсар з ремонту парогазотурбінного устаткування 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря з ремонту парогазотурбінного устаткування 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову парогазотурбінного устаткування, що ремонтується, вантажопідйомних машин і механізмів, що застосовуються, призначення і взаємодію вузлів і механізмів; технологічну послідовність розбирання, ремонту й складання устаткування; технологію вальцювання сталевих і латунних трубок; способи згинання труб на верстаті і з нагріванням; читання креслень і схем; технічні умови на гідравлічне випробовування; правила ввімкнення і вимкнення трубопроводів усіх призначень; принцип роботи засувки з гідроприводом; основні знання про газове й електричне зварювання труб і присадні матеріали; принципову схему паророзподілу, регулювання і змащування машини; порядок підготовки деталей і труб під зварювання, вимоги до фланців, труб, арматури, прокладок, кріпильних матеріалів залежно від параметрів середовища; будову й призначення спеціального інструменту, пристроїв і засобів вимірювань середньої складності; технологічну послідовність розбирання, ремонту і складання іонітних фільтрів і насоса-дозатора; правила загартування, заправлення і відпускання слюсарного інструменту; правила центрування валів; допуски і посадки, квалітети і параметри шорсткості; порядок ввімкнення і вимкнення діючих трубопроводів усіх призначень; елементарні знання з механіки, теплотехніки, електротехніки.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює розбирання, ремонт і складання нескладних вузлів і механізмів основного і допоміжного устаткування, вантажопідйомних машин і механізмів, слюсарну обробку деталей за 11 - 12 квалітетами (4 - 5 класами точності). Виготовляє і складає за кресленнями нескладні вузли металоконструкцій під зварювання. Перевіряє і ремонтує іонітні фільтри, механізми насоса-дозатора. Складає з натури ескізи нескладних деталей. Проводить підготовчі роботи для дефектоскопії зварних з'єднань. Розмічає і виготовляє прокладки складної конфігурації. Підготовляє і установлює під вальцювання сталеві й латунні трубки в конденсаторах і підігрівачах. Проводить паяння оловом. Ремонтує і налагоджує ручний, пневматичний і електрифікований інструмент. Виконує такелажні роботи з переміщення, складання, розбирання, установлення деталей і вузлів за допомогою простих засобів механізації.

Приклади робіт
Арматура низького і середнього тиску: маслопароводозапірна, регулююча, запобіжна - ремонт з притиранням ущільнюючих кілець, сідла і клапана. Вали турбоагрегатів - шліфування шийок. Діафрагми циліндрів турбін - ревізія. Канавки шпонкові - розмічання і підгонка. Компенсатори - заміна, установлення. Лопатки турбін - видавлювання і видалення заклепок. Насоси - розбирання, ремонт окремих деталей, складання. Паропровід середнього тиску - заміна прокладки. Підшипники опорні - визначення зазорів під час циліндричного і овального розточування. Підігрівачі мережної води - ремонт, заміна трубок. Підшипники ковзання і кочення - заміна. Сітки водоочисні обертові - ремонт або заміна спрацьованих секцій. Фільтри - розбирання, ремонт і складання.