Категорія - Робітники |  Галузь - Виробництво та розподілення електроенергії
Інструкція для посади "Електрослюсар з ремонту електричних машин 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 62. Виробництво та розподілення електроенергії. (Із змінами та доповнення, внесеними наказом Міністерства палива та енергетики України від 8 вересня 2003 року N 462), (із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства палива та енергетики N 196 від 08.04.2009)", що затверджен наказом Міністерства палива та енергетики України 16.03.2001 N 19. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: розташування і призначення електричних машин дільниці, що обслуговується, загальні знання про їх будову і принцип роботи; прийоми виконання робіт з розбирання, ремонту і складання електричних машин; призначення і правила застосування простого слюсарного і вимірювального інструменту, ремонтних пристроїв і такелажних засобів; про небезпеку електричного струму й наближення до струмоведучих частин, що знаходяться під напругою; основні види слюсарних робіт; загальні знання про матеріали, що застосовуються для ремонту електричних машин; прості електромонтажні схеми деталей і вузлів; порядок і правила ввімкнення і вимкнення електричних машин; прості прийоми такелажних робіт; загальні вимоги до вантажопідйомних механізмів, до сигналізації під час роботи з мостовим електричним краном.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Здійснює слюсарну обробку деталей за 12 - 14 квалітетами (5 - 7 класами точності). Очищає, промиває і протирає демонтовані деталі, виготовляє прості металеві та ізоляційні конструкції. Подає на робоче місце, підготовляє до роботи і прибирає слюсарний інструмент, інвентар, пристрої і матеріали. Упаковує електровимірювальні прилади, мірильні інструменти і апаратуру для перевезення. Під керівництвом електрослюсаря вищої кваліфікації розбирає, ремонтує і складає прості деталі і вузли електричних машин, приладів і допоміжної апаратури із застосуванням простого слюсарного інструменту і пристроїв, перевіряє і ремонтує просту пускорегулювальну апаратуру, виконує нескладні такелажні роботи, пов'язані з переміщенням окремих деталей і вузлів устаткування.

Приклади робіт
Болти - прогонка різьби. Генератори - розбирання і укладання настилу під час виймання ротора. Коробки ізоляторні електрофільтрів - чищення стопорних і прохідних ізоляторів. Обмотка роторів - очищення витків до металевого блиску під час переізолювання. Охолоджувачі - чищення і промивання кришок і виготовлення ущільнюючих прокладок. Обмотки статорів, роторів, якорів, полюсів - чищення ізоляції. Прокладки нескладної конфігурації - вирубування і обробка. Ротори - чищення і обпилювання пазових клинів під час перемотування, опресування повітрям центрального отвору валу ротора і визначення величини витікання. Частини лобові обмотки статора - притирання, обдування стисненим повітрям. Щітки - притирання на макеті.