* *

 Категорія - Фахівці |  Галузь - Діяльність у галузі драматичного мистецтва та інша розважальна діяльність
Інструкція для посади "Артист цирку I категорії", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 84. Діяльність у галузі драматичного мистецтва та інша розважальна діяльність", що затверджен наказом Міністерства культури і мистецтв України 04.02.2000 N 32. Погоджено Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова вища освіта відповідного напряму підготовки (бакалавр, молодший спеціаліст) та підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією артиста цирку (кінного жанру) II категорії не менше 2 років. Відмінно володіє високою артистичністю, мистецтвом наїзництва в межах свого виду кінного жанру та на високому професійному рівні виконує оригінальні складні трюки; вміє створювати або бере участь у створенні високохудожніх творів циркового мистецтва.

Знає та застосовує у діяльності: чинне законодавство в галузі культури і мистецтва; положення про умови праці працівників цирку; основи акторської майстерності акробата або жонглера, танцюриста відповідно до того виду кінного жанру, в якому виступає; історію і шляхи розвитку кінного жанру; основи ветеринарії та дресирування коней; шорну справу; методику тренерської роботи; способи страхування і підтримки; правила внутрішнього трудового розпорядку; правила і норми охорони праці, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Створює на манежі художні образи за допомогою трюків (шкільних алюрів), які виконують коні та інших виразних способів в номерах "жокеїв", "сальто-морталістів", "акробатів-вольтижерів на конях", "гротеск", "жонглерів на коні", "джигітів", "па-де-де", "па-де-труа", "па-де-катр", "акробатів на конях", "акробатів на коні з кабріолетом", "жонглерів на коні з кабріолетом" тощо. Бере участь у циркових пантомімах, феєріях, парадах-прологах, епілогах, інтермедіях та групових антре відповідно до сценарію вистави та репетиціях. Систематично працює над підвищенням виконавської майстерності та створенням нового трюкового репертуару. Здійснює контроль за роботою асистентів та робітників з догляду за тваринами, бере участь у всіх підготовчих та репетиційних роботах. Здійснює контроль за упакуванням майна, а також розвантаженням та завантаженням коней у залізничні вагони та інші види транспорту.

Приклади робіт
В номерах "жокеїв", "сальто-морталістів на коні", "акробатів-вольтижерів на конях", "гротеск", "жонглерів на конях", "джигітів", "па-де-де", "па-де-труа", "па-де-катр", "акробатів на конях", "акробатів на коні з кабріолетом", "вольтижування на коні", "вищої школи верхової їзди", "вищої школи на конях в кабріолеті", "шкільного тандему" тощо.