Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Машиніст буртоукладальної машини 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Наявність посвідчення тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва певної категорії. Стаж роботи за технологічно суміжними професіями 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову буртоукладальних машин, правила підготовки їх до роботи і проведення поточного ремонту; сорти горючих і мастильних матеріалів; правила заправки гідросистеми і змащення редукторів та підйомних механізмів; схему змащення, живлення і охолодження двигунів; призначення і правила користування простими і середньої складності контрольно-вимірювальними приладами, а також пусковими пристроями; правила користування встановленою сигналізацією; способи виявлення і усунення несправностей в роботі гідросистем.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує окремими агрегатами буртоукладальних машин. Регулює заїзд і зупинку автотранспорту на площадці перекидання. Відкриває і закриває борти автомобілів і автоприцепів. Запобігає попаданню сторонніх предметів і неякісної сировини (буряків, картоплі та ін.) на конвеєрні лінії. Регулює максимальне сумішення розвантаження на площадках. Не допускає переповнення приймального бункера. Забезпечує повне розвантаження автотранспорту. Очищує землевідокремлювач від сміття. Контролює стан маслопроводів, насосів і нагнітальної лінії гідросистем. Усуває несправності в роботі гідросистем. Заправляє двигуни. Змащує, чистить механізми буртоукладальної машини. Бере участь у поточному ремонті машини і окремих її агрегатів та вузлів. Доглядає трактор.