Категорія - Робітники |  Галузь - Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості
Інструкція для посади "Сортувальник у виробництві харчової продукції 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 7. Загальні професії працівників виробництв харчової промисловості", що затверджен постановою Державного комітету України по харчовій промисловості 19.02.1997. Погоджений Міністерством праці України, Міністерством сільського господарства і продовольства України, Міністерством рибного господарства України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією сортувальника у виробництві харчової продукції 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: способи сортування на машинах; властивості продукції, сировини, напівфабрикатів; технічні умови та стандарти; види браку, зовнішні та хіміко-технологічні ознаки браку і дефектів; будову та правила експлуатації сортувальних машин.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Веде процес сортування сировини, готової продукції, напівфабрикатів на сортувальних машинах. Здійснює огляд, відбраковку, встановлення ґатунку, категорії виробу, напівфабрикату. Виявляє дефекти неякісної обробки. Визначає напрям подальшого використання. Завантажує машини сировиною, напівфабрикатами і матеріалами. Регулює роботу машин та спостерігає за розподілом сировини, напівфабрикатів по поверхні сит і трясунів. Спостерігає за станом повітроводів, рукавних фільтрів та очищує їх. Усуває несправності у роботі устаткування.

Приклади робіт
Сортування, розбирання риби, саго, сировини для плавленого сиру, насіння бобових, зернових, круп'яних продуктів та ін.