Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Моторист вентиляційної установки 1-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Базова або неповна базова загальна середня освіта. Одержання професії безпосередньо на виробництві. Без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: призначення, принцип дії та структуру вентиляційної установки, електродвигунів, пускової апаратури, контрольно-вимірювальних приладів; режим роботи ветилятора відповідно до плану запобігання та ліквідації аварій; режим змащування та застосовувані мастильні матеріали; способи та схему реверсування вентилятора.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Обслуговує вентиляційні установки продуктивністю до 5000 куб.м/хв під час провітрювання гірничих виробок. Спостерігає за показаннями контрольно-вимірювальних приладів, станом реверсувальних пристроїв електродвигунів, пускової апаратури. Реверсує вентиляційний струмінь. Запускає і зупиняє вентилятор. Оглядає вентилятори, пускову апаратуру, реверсивні пристрої, пасову та редукторну передачі працюючої і резервної установок. Змащує підшипники й редуктори. Спостерігає за станом пасів та пальців сполучних муфт. Веде журнал обліку роботи вентиляційної установки. Обслуговує калориферну установку. Перевіряє щільність трубопроводів, перекриттів шийки стовбура.