Категорія - Робітники |  Галузь - Добувна промисловість
Інструкція для посади "Оператор пульта керування 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 5. Добувна промисловість", що затверджен наказом N 62 Міністерства палива та енергетики України 14.01.2000. Погоджений Міністерством праці та соціальної політики України.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна або базова загальна середня освіта. Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації. Стаж роботи за професією оператора пульта керування 3 розряду не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: технологічну схему обслуговуваної дільниці, виробництва; будову обслуговуваного обладнання, засобів вимірювань та автоматики; схему комунікацій на обслуговуваній дільниці; можливі неполадки в роботі автоматичних систем, приладів, способи їх усунення; вимоги до вихідних та готових продуктів, технічні умови й державні стандарти на них; основи технології у межах виконуваної роботи.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Керує технологічними процесами та обладнанням з пульта керування на дробильних, збагачувальних, брикетних фабриках, цехах, дільницях, установках продуктивністю від 300 т/г до 800 т/г. Керує технологічним процесом та роботою обладнання з пульта керування в автоматизованих виробництвах під час здійснення повного циклу технологічного процесу однієї дільниці, виробництва. Здійснює контроль та обслуговування системи автоматичного регулювання, а також контроль за кількістю та якістю сировини й матеріалів, що завантажуються та витрачаються, виходу готового продукту за показаннями засобів вимірювань та автоматики. Здійснює оперативний зв'язок з технологічними робочими дільницями. Усуває порушення щодо ведення технологічного процесу. Реєструє показання приладів у виробничому журналі. Усуває дрібні неполадки в роботі систем автоматики.