Категорія - Робітники |  Галузь - (Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності)
Інструкція для посади "Оббивальник 3-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 1. Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності", що затверджен наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 р. N 336.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійно-технічна освіта без вимог до стажу роботи або повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією оббивальника 2 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: асортимент та будову м'яких меблів; способи внутрішнього оббивання приміщень; асортимент, властивості, якість та призначення різних оббивних матеріалів; будову універсальних і спеціальних пристроїв, оббивних інструментів; будову і способи підналагодження швейних машин; способи усунення дефектів на оббивних матеріалах.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує складні оббивні роботи з оббивання твердих та напівм'яких меблів і простих та середньої складності оббивних робіт з оббивання м'яких меблів малоцінними матеріалами за кресленнями та ескізами. Ремонтує і реставрує м'які меблі, які покриті малоцінними матеріалами. Виготовляє драпіровки, занавіси, штори та портьєри на швейних машинах. Виконує розмічування і розкрій малоцінних оббивних матеріалів. Здійснює оббивне внутрішнє оброблення житлових, виробничих, музейних та інших приміщень. Виготовляє за кресленнями та ескізами складні викрійки, шаблони та трафарети. Підналагоджує швейні машини всіх систем.

Приклади робіт
Автомобілі легкові, вантажні та автобуси - оббивне внутрішнє оброблення кабін машин і сидінь. Вагони пасажирські тверді, відкриті та купейні, багажні, поштові й міжобласні - внутрішнє оббивання. Валки пружинні, покриті шкірою - виготовлення. Дивани й кушетки прямі, матраци пружинні - оббивання малоцінним матеріалом нових та ремонт старих. Крісла та стільці з волосяною набивкою напівм'які - оббивання спинки і сидінь шкірою. Кушетки з волосяною набивкою для амбулаторій - оббивання шкірою. Міхи повітродувні (ковальські) - виготовлення із прогумованої тканини. Пружини матраців, диванів і стільців - перев'язування шпагатом, осадка і заправка. Футляри для годинників, вимірювальних скоб, готовалень, ювелірних та інших виробів - оббивання або обклеювання. Ширми - оббивання малоцінними матеріалами.