Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Слюсар-ремонтник 5-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря-ремонтника 4 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: конструктивні особливості устаткування і машин, яке ремонтується; технічні умови на ремонт, складання, випробування і регулювання, на правильність установки складових одиниць устаткування і машин; технологічний процес ремонту, складання і монтажу устаткування; правила випробування устаткування на статичне і динамічне балансування машин; геометричні побудови при складній розмітці; способи визначення передчасного зносу деталей; способи відновлення і зміцнення зношених деталей і нанесення захисного покриття.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Виконує ремонт, монтаж, демонтаж, випробування, регулювання і налагодження особливо складного устаткування, агрегатів і машин і здає їх після ремонту. Виконує слюсарну обробку деталей і складових одиниць по 6-7 квалитетах. Розбирає, ремонтує і складає вузли і устаткування в умовах напруженої і щільної посадок.

Приклади робіт
Коробки швидкостей токарських напівавтоматів - складання і переключення з взаємним пригоном шліцевих валиків і шестерень. Механізми гідравлічної подачі металообробних станків - ремонт і регулювання.