Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Слюсар-ремонтник 4-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря-ремонтника 3 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову устаткування і машин, яке ремонтується; правила регулювання машин; способи усунення дефектів у процесі ремонту, складання, випробування устаткування, агрегатів і машин; конструкцію, призначення і правила застосування використовуваних контрольно-вимірювальних інструментів; конструкцію універсальних і спеціальних пристосувань; способи розмітки й обробки нескладних різних деталей; систему допусків і посадок, квалитети і параметри шорсткості; властивості кислототривких і інших сплавів; основні положення планово-попереджувального ремонту устаткування.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає, ремонтує, складає і випробує складні і особливо складні складові одиниці і механізми устаткування. Виконує ремонт, монтаж, демонтаж, випробування, регулювання, налагодження складного устаткування, агрегатів і машин і здає їх після ремонту. Виконує слюсарну обробку деталей і складових одиниць по 7-10 квалитетах. Виготовлює складні пристосування для ремонту і монтажу. Складає дефектні відомості на ремонт. Виконує такелажні роботи із застосуванням підйомно-транспортних механізмів і спеціальних пристосувань.

Приклади робіт
Верстати деревообробні і металоріжучі - капітальний ремонт, регулювання. Коробки швидкостей і подач металообробних верстатів - складання і регулювання.