Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Слюсар-ремонтник 2-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Повна загальна середня освіта та професійна підготовка на виробництві, без вимог до стажу роботи.

Знає та застосовує у діяльності: основні прийоми виконання робіт з розбирання, ремонту і складання простих складових одиниць і механізмів устаткування і машин; призначення і правила застосування слюсарного і контрольно-вимірювальних інструментів; основні механічні властивості оброблюваних матеріалів; основи знань про систему допусків і посадок, квалитети і параметри шорсткості; найменування, маркування і правила застосування мастил, металів і миючих засобів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Розбирає, ремонтує, складає і випробує прості складові одиниці і механізми обладнання і машин. Регулює просте обладнання і машини, а також середньої складності під керівництвом слюсаря більш високої кваліфікації. Виконує слюсарну обробку деталей по 12-14 квалитетах. Промиває, чистить, змащує деталі. Виконує роботи із застосуванням пневматичних, електричних інструментів і верстатні. Здійснює шабрування деталей за допомогою механізованого інструменту. Виготовляє прості пристосування для ремонту і складання.

Приклади робіт
Болти, гайки, шпильки - обпилювання, прогін різьблення. Вентилі запірні для повітря, мастил і води - встановлення з пригоном. Колінці, трійники для трубопроводів - випробування і складання.