Категорія - Робітники |  Галузь - Автомобільний транспорт
Інструкція для посади "Слюсар-електрик з ремонту електроустаткування автомобілів 6-го розряду", представлена на сайті www.borovik.com, відповідає вимогам документу - "ДОВІДНИК кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск 69. Автомобільний транспорт", що затверджен наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 р. N 136. Зі змінами, затвержденими наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 04.09.2008 р. N 1097.
Статус документа - 'діючий'.

Кваліфікаційні вимоги
Професійно-технічна освіта. Підвищення кваліфікації та стаж роботи за професією слюсаря-електрика з ремонту електроустаткування автомобілів 5 розряду - не менше 1 року.

Знає та застосовує у діяльності: будову та принципи роботи всіх систем електроустаткування автомобілів; будову та принципи роботи контрольно-вимірювальної апаратури, випробувальних стендів, що застосовуються для діагностики та ремонту електроустаткування автомобілів.

Характеристика робіт, завдання та посадові обов'язки
Діагностує, ремонтує складні схеми приладів для вимірювання температури, тиску, рівня рідини, швидкості руху і пройденого шляху автомобілів, частоти обертання колінчастого валу двигуна, сигналізаторів про досягнення граничного значення параметрів, одометра, тахометра двигуна внутрішнього згорання. Здійснює діагностику, демонтаж, ремонт приладів (агрегатів) системи запалення, енергопостачання, пуску двигуна, освітлювання і світлової сигналізації та додаткового електроустаткування (склоочисників, звукового сигналу, вентиляційного обладнання). Здійснює випробування на контрольних приладах та стендах.

Приклади робіт
Генератор - демонтаж, контроль технічного стану і випробування ізоляції якоря. Прилади вимірювання рівня тиску двигуна внутрішнього згорання - діагностика, демонтаж.